OZNANILA V PDF OBLIKI

Duhovno bogat postni čas in blagoslovljeno veliko noč vam voščita

Vinko in Andrej.

DIAKONSKO POSVEČENJE MARKA PAVLIČA- PISMO

Drage sestre, dragi bratje! Z veseljem vam sporočam, da priprave na diakonsko posvečenje potekajo v najlepšem redu. V soboto, 22. aprila v Parizu, nas bo 11 sobratov posvečenih v diakone in eden v duhovnika. Poleg dveh Slovencev, Benjamina Bevca iz župnije Cerklje ob Krki in mene, bodo posvečeni sobratje iz Brazilije, Kameruna, Indije, Francije in Japonske. Tako predstavljamo vesoljno Cerkev v malem. Čeprav se žal ne bomo mogli srečati ob tej priložnosti, se vas bom še posebej spominjal pri sv. maši in prosil blagoslova za celotno kranjsko župnijo, da bi delo usmiljenja, ki ga je  Gospod začel v vas, pripeljal skupaj z vami do polnosti. In molite tudi zame!

Pošiljam vam prisrčne pozdrave iz Pariza in vam želim vse dobro!

Marko Pavlič S.J.

KRIŽEV POT. H križevemu potu vabimo starše z veroučenci, da bodo vedeli, kaj je križev pot. Molimo ga vsak petek ob 17.30, vsako nedeljo ob 18.30 in na veliki petek ob 15.00 uri. Veroučenci podobico nalepijo v liturgično polo. Do sedaj se je udeležilo šele 10% veroučencev.

SPOVEDNI DAN NA CVETNI PETEK- RADIJSKI MISIJON. 07. aprila od 7.00 neprekinjeno do 18.00 bomo v spovednici dekanijski duhovniki.

CVETNA NEDELJA, 09. 04. 2017. Prva sv. maša bo izjemoma ob 7.30, ostale pa ob 9.00, 10.30 in 19.00. Tako sobotna kot nedeljska večerna sv. maša bo v cerkvi. Pred vsako sv. mašo bo pri Marijinem oltarju blagoslov butar, zelenja in oljčnih vejic, ki jih boste lahko nabavili v cerkvi. Dar 0.50 EUR za vejico bo za pomoč župnijam v škofiji Koper, ki nam jih narežejo, poberejo in dostavijo.

VELIKI ČETRTEK, 13. 04. 2017. Ob 19.00 bo slovesna sv. maša velikega četrtka, pri kateri bomo obhajali spomin postavitve svete evharistije, mašniškega posvečenja in postavitve zapovedi medsebojne ljubezni. Po končani sv. maši bomo Najsvetejše prenesli v ječo in se še eno uro zadržali v skupni molitvi in čaščenju.

VELIKI PETEK, 14. 04. 2017.  Strogi post. Edini dan v letu, ko ni sv. maše, ker je ta dan Jezus opravil enkratno krvavo daritev na križu. Ob 7.00 molimo brevir, ob 15.00 križev pot, ob 19.00 so obredi velikega petka in prenos Najsvetejšega v božji grob, kjer ga bomo še eno uro častili.

VELIKA SOBOTA, 15. 04. 2017. Ob 7.00 bo blagoslov velikonočnega ognja, nato molitev brevirja. Blagoslov velikonočnih jedil bo v ž. cerkvi ob 11.00, 14.30, 15.00, 16.00 in 17.00. Na Hujah bo blagoslov ob 15.00 in 15.30 ter v Čirčah ob 16.00.  Obredi velikonočne vigilije bodo ob 19.00 uri. S seboj prinesite svečke.

VELIKA NOČ, 16. 04. 2017. Ob 6.00 bo vstajenjska procesija. Procesija bo potekala po Glavnem trgu, mimo mestne hiše, Pošte, po Tavčarjevi ulici, mimo zakristije nazaj v ž. cerkev. Sv. maše bodo še ob 8.00, 9.00, 10.30 in ob 20.00 uri.

VEROUČENCI IN NJIHOVISTARŠI se bodo obvezno udeležili obredov v. četrtka, petka in sobote namesto treh ur verouka v mesecu juniju. Na samo veliko noč, naj ne bo nihče brez sv. maše. Po veliki noči so pri verouku velikonočne počitnice.

SPOVED za veroučence bo od 03. do 07. aprila od 17.00 do 17.45 v cerkvi.

SPOVEDOVANJE za mlade in odrasle: p. Lojze Markelj bo spovedoval od 12. do 15. 04. od 7.00 do 11.30 in od 14.00 do 19.00.

DEVETDNEVNICA BOŽJEGA USMILJENJA traja od velikega petka do 2. velikonočne nedelje.

POSTNI DAR ZA DRUŽINE V STISKI boste lahko darovali po položnici, ki jo je dala tiskati naša Župnijska Karitas. Iz nabiralnika, ki je bil namenjen za Karitas so nam izmikali darove, zato smo ga odstranili. Vaš najmanjši postni dar bo tako pristal na poslovnem računu Župnijske Karitas Kranj. Položnice dobite na policah za klopmi pod korom na obeh straneh. Bog povrni kličemo za vaš dar. Polepšajmo praznike družinam v stiski!

URADNE URE  bodo od velikega četrtka do bele nedelje takoj po sv. mašah. Če bomo doma, vas bomo sprejeli tudi čez dan.