nalagam novice...

Vabilo na romanje po rožnovenski poti

V soboto, 6. maja 2017, vas DKPS  vabi na peš  romanje po rožnovenski poti, ki poteka iz Brezij na Brezje in je edinstvena pešpot v obliki rožnega venca.  Na romanju se bomo zahvalili za uspešen zaključek  šolskega leta in molili  po osebnem namenu.

Kratek opis  romanja:

Ob 8.30 se bomo udeležili   svete maše v baziliki Marije Pomagaj na Brezjah. Po maši se bomo ob 9.15 zbrali  pred cerkvijo in začeli 12 km dolgo romanje. Med pešačenjem  bomo zmolili vse 4 deli rožnega venca.  Na posameznih postajah bomo izrazili svoje prošnje. V vasi Brezje pri Tržiču si bomo privoščili malico iz popotne torbe in se vrnili na izhodišče k Mariji Pomagaj na Brezje.  Povratek bo okvirno ob 13. uri.

Vabljeni učitelji, vzgojitelji, starši, učenci!

Več o poti si lahko preberete na povezavi:

VELIKA NOČ

Velika noč je največji krščanski praznik. Ta dan se spominjamo največjega čudeža in temelja naše vere, ki je vstajenje Jezusa Kristusa od mrtvih. Po starodavni slovenski navadi so v jutranjih urah po župnijah vstajenjske procesije z Najsvetejšim.

Skrivnost vstajenja lahko razumemo samo v moči vere, ki je presežni Božji dar. Čeprav k razumevanju verske resnice pripomorejo številni materialni dokazi, je vera v Kristusovo vstajenje sad vzgoje in osebne duhovne poti.

Jezus Kristus nas je s svojim trpljenjem in smrtjo odrešil, kar pomeni, da greh in smrt nimata zadnje in dokončne besede v našem življenju, ampak nam je Jezus odprl pot v večno življenje. Odrešenje odpira možnost za uresničitev posameznikove osebne svobode, s pomočjo katere lahko človek v polnosti živi prejete talente ter dokazuje, da je življenje z Bogom močnejše od smrti. Jezus je v svojem zemeljskem življenju večkrat napovedal svojo smrt in vstajenje od mrtvih, ki bo pomenila osvoboditev od brezupnega položaja človeka v končnem zemeljskem življenju.

Kristjani verujemo v Jezusovo vstajenje zaradi pričevanj oseb, ki se jim je Jezus prikazal po vstajenju in jim z očitnimi znamenji dokazal svojo istovetnost.

Velika noč je praznik veselja in upanja. Veselje kristjani izražamo z vzklikom aleluja, ki je v velikonočnem času na poseben način izpostavljen. Izhaja iz hebrejskih besed Hallelu in Yah, kar pomeni slavite Jahveja, to je Boga.

vir: nadškofija Ljubljana

Rezultat iskanja slik za janez krmelj

Misijonar Janez Krmelj se zahvaljuje vsem, ki ste darovali za njegov misijon in pravi:
"Sem že v glavnem mestu. Hvala vsem za lep dogodek v Kranju. Vseh darov skupaj se je nabralo 1.418€ in 20 centov. Mislim, da nihče ni pričakoval tako velike vsote. Sem vesel, da bom lahko delal naprej. Prisrčna hvala otrokom in vsem Vam, ki ste to organizirali. Hvala vsem darovalcem. Vsem, ki so poskrbeli za prigrizek in pijačo velik boglonaj."